Duyurular

 Referanslarımız

Anket

Bulgaristanda Hangi Sehirde Okumak İstersiniz ?
 
 

Diğer Anketler

 
Bulgaristan'da Üniversite Eğitimini Özetleyecek Olursak

Bulgaristan'da Üniversite Eğitimini Özetleyecek Olursak

 

Türkiye'de YGS - LYS sınavını kazanmak ve istediğiniz üniversiteye yerleştirilmek; üniversitelere başvuruda bulunan adayların  sayıca çokluğu ve mevcut üniversite kontenjanlarının yetersizliği sebebi ile gün geçtikçe zorlaşmaktadır.

 

 Bu nedenler ki, YGS - LYS şartı aranmadan YÖK denklik vermesiyle yurt dışı Bulgaristan'daki üniversitelerine yüksek eğitim kurumlarına başvurular son yıllarda oldukça artmıştır.

 

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli uzman eğitim kadrosu, eğitim için gerekli üst düzey teknolojik imkanları, sınıfları ve laboratuarları İle uluslar arası modem eğitim sağlamaktadır. Üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında Uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler hakkında başka ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktalar.

 

Müfredat, mecburi- seçmeli- ve serbest seçmeleri derslerden oluşmaktadır. Bu şeklide; öğrencilerin daha İstekli olarak, bilimsel alanlarda derin bilgi ve yetenek kazanmalarını

 Sağlamaktadır. Öğrenciler ve eğitmenler Avrupa birliğinin projelerine ilişkin programlarına, klinik stajlara, ülkede ve yurt dışında bilimsel forumlara katılmaktadırlar.

 

 Ayrıca üniversitelerde yüksek lisans ve doktora içinde eğitim vermektedir. Bulgaristan üniversitelerin mezunları tıpta, hafif ve ağır sanayide, bilgisayar endüstrisi ve diğer alanlarda bölgenin önde gelen uzmanları ve bilim adamlarıdır.

 

Bulgaristan'ın AB üyeliği; Türkiye'de Avrupa ve başka ülkeler düzeyinde tanınmış diploma imkanı vermektedir.

 

Bulgaristan 1 OCAK 2007 tarihinde Avrupa Birliği Üyesi Olmuştur. Alacağınız Diploma (EUA ) Avrupa üniversiteler birliği diplomasına sahip

 

Ülkemizde uygulanan ÖSS. üniversite giriş sistemini aşamayıp, lise mezunu olmak yerine, Tıp, Eczacılık, Dış hekimliği, Mimarlık, Inşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Fizik tedavi, iyileştirme vb. 100 lerce bölüm okuma fırsatı sunuyoruz.

 

ÖSS Sınav zorunluluğu olmadan. Sadece lise Notlarınızla eğitim olanakları sunuyoruz.

 

ÖSS. yerleştirme kılavuzunda olmasa dahi, Bulgaristan'daki üniversitelerin yetersiz ya da kalitesiz eğitim verdiği anlamına asla gelmemektedir.

 

Bulgaristan'daki birçok üniversite, ülkemizdeki çoğu üniversiteden daha köklü bir geçmişe sahiptir. Buna ek olarak, Bulgaristan'daki üniversitelerin bilimsel araştırma ve akademik üretim güçleri, ülkemizdeki üniversitelerin çok büyük bir bölümümün üstündedir.

 

Bulgaristan'daki üniversitelerin çoğu, dünya sıralamasında Türkiye'deki birçok üniversitenin üstünde yer almaktadır.

 

Bulgaristan'da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile. tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz.

 

Bulgaristan hakkında birçok bilgiye sitemizden ulaşabilir, daha fazlasını ise bizimle bağlantıya geçerek edinebilirsiniz.

 

Hayatınızı ciddi bir biçimde etkileyecek bu kararı vermeden önce iyi düşünmeli ve güvenilir kaynaklardan bilgi almalısınız. Üniversite seçiminden, Bulgaristan'da yaşam şartlarına, seyahat organizasyonundan vize rejimine kadar birçok konuda sorulanıza cevap vermek için. Deneyimli kadromuz ile bize ulaşmanızı bekliyoruz

Bulgaristan'da Üniversite Eğitimi almayı Düşünen adaylar Mutlaka Bize danışmalı!

Bulgaristan'da Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakülteleri ne Kayıt İşlemlerinizi profesyonel bir şekilde yapıyoruz..

 

Bulgaristan'da Üniversite Kayıtlarınızı hızlı bir şekilde yaparak profesyonel hizmet veriyoruz...

 

Bulgaristan'da Bilgisayar Mühendisliği mi Okumak istiyorsunuz? 

 

Hiç zaman kaybetmeyin o zaman bizimle irtibata geçin. 

 

Bulgaristan Eğitim ve Bulgaristan Üniversiteleri Hakkında Merak Ettikleriniz Soru ve Cevaplar

 

Bulgaristan'da Her hangi bir Üniversiteden Kazandığım Diplomanın Türkiye'de Denkliği Varmı?

 

Evet Diplomanız Türkiye'de Denkliği vardır. Bulgaristan Avrupa birliği üyesi olduğu için denkliği vardır.

 

Mezun olduktan sonra Denklik sınavına girmezsiniz yalnızca Diplomanızın yeterli olup olmadığını tespit etmeleri için yeterlilik sınavına katılacaksınız. Yeterlilik sınavı sınırsızdır.

 

Yeterlilik sınavını başardığınızda Türkiye'de mesleğinizi yapabilirsiniz. Bilgi için YÖK'ü 0312 298 70 00 arayarak okumak istediğiniz üniversitenin adını belirterek denkliği olup olmadığını hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Bulgaristan'dan Üniversitelerden Türkiye'deki Üniversitelere Yatay Geçiş Yapabiliriyim?

 

Evet, Yapabilirsiniz ancak YGS - LYS sınavında taban puan 185 almanız gerekir ve Bulgaristan'da Hazırlık ve en az 1. sınıfı bitirmeniz gerekecek ve üniversitede ders başarı oranınızın % 60 geçmesi gerekir Bu durumda Türkiye'de Herhangi bir üniversitenin boş kontenjanından yararlanarak yatay geçiş yapabilirsiniz.

 

Bulgaristan'da hayat şartları nasıldır. Aylık Toplam ne kadar masrafım gider?

 

Bulgaristan'da hangi üniversite olursa olsun Yurt fiyatları aylık 100.ytl ile 130.ytl arasındadır.

Ev kiraları: 400.ytlden 600.ytl'ye kadar ev bulabilirsiniz. Kiralar evin semtine ve evlerin lüksüne göre değişir. Tüm evler dayalı döşelidir içinde her şey mevcut TV. buzdolabı, çamaşır makinesi;fırın ,vb. ve evler kaloriferlidirler. Normal bir öğrencinin Aylık Yurt Yemek v.b. tüm masrafı 400.YTL ile 600.ytl arasında değişmektedir.

 

Her üniversitenin kendine ait yurt imkanı varmı?  Yurtlarda öğrenci hangi imkanlardan faydalanabilir?  Yurtlarla okul arasındaki mesafe nedir?

 

Her üniversitenin kendine ait yurdu var. Çok yüksek kaliteli olmayan ancak ders çalışma imkanı ve öğrencilerin gereksinimleri konusunda titiz davranılarak hazırlanmış yurtlardır. Öğrenci yurtlardaki her alandan faydalanabilme hakkına sahiptir. Tamamı okul kampusları içinde bulunuyor.

 

Şuanda Türkiye'den Bulgaristan'a eğitim almak için giden TC uyruklu öğrenci sayısı kaçtır?

 

Sadece Plovdiv'de şu anda okuyan öğrenci sayısı 2550 civarında tüm Bulgaristan'da 4250 civarındadır.

 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ

 

Bulgaristan'daki Tüm Üniversite ve bölümleri hakkında bilgi vermek

 

Üniversite ve hazırlık sınıflarına yerleştirmek.

 

Gerekli evrakları hazırlamakta rehberlik etmek, hazırlanan evrakları kabul etmek ve ilgili Üniversitelere teslim etmek

 

Üniversitelere kabul edildiklerine dair, Üniversitelerden gönderilen resmi evraktan kabul etmek ve öğrencilere ulaştırmak.

 

Üniversitelere ulaşımı organize etmek yol göstermek

 

Vize danışmanlık hizmeti vermek

 

Üniversitenin Yurtlarına yerleştirmek

 

Kiralık evde kalmak isteyen öğrencilere ev bulma konusunda yardım etmek

 

Resmi makamlardaki (oturma izni, yabancı kimliği, sağlık sigortası v.s.) işlemlerini takip etmek

 

Öğrencinin genel uyum sağlama, eğitim gibi sorunlarıyla yakından ilgilenmek

 

 

ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI VE REHBERLİĞİ

 

Yurt dışında öğrenim görmek, ilk başta öğrenci adaylarına bir macera gibi gözüküyor olsa da, doğru tercihler yapılıp doğru adımlar atıldığı takdirde getirisi oldukça yüklü olan, planlı bir programdır.

 

Bulgaristan'da eğitimini planlayan yada bu seçeneği yeni değerlendiren tüm öğrencilerimize tavsiyemiz; geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu yolda güvenilir ve sağlam adımlar atmanızdır.

 

Biz öğrencilere, deneyimli kadromuz ve lisanslanmış legal kimliğimizle, Bulgaristan'da diledikleri Üniversitede, arzu ettikleri bölümde öğrenim görme olanağı sunuyoruz.

 

Gerekli dokümanlarınızın hazırlanmasından, seyahat organizasyonuna kadar her konuda danışmanlık alabilir; Üniversite-yurt kaydı, sağlık sorunları, eğitim organizasyonu ve daha birçok alanda rehberlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Davetiyenizi aldıktan sonra Bulgaristan'a gelene kadar yapmanız gereken işlemler detaylı olarak size bildirilecek ve zaman, para kaybı yaşamamanız için gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

 

Rehberlik ve danışmanlık ciddi bir iştir. Bizim amacımız öğrencilerin zahmet ve stres çekmeden Bulgaristan'a ulaşmaları ve sorun yaşamadan eğitimlerine başlayıp devam etmeleridir. Zira davetiye gönderiminden, Üniversite kaydı yapılana kadar bilgisizce atılan adımlar yüzünden sorunlar yaşanmakta ve öğrenciler para ve zaman kaybına uğramaktadır.

 

Başlıca hedefimiz bunlar gibi talihsiz olayları engellemek ve öğrencileri bu maratonda elimizden geldiğince bilgilendirmektir.

 


     Hit : 17754


Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı Türkiye Temsilciliği
İSTANBUL CAD.12.NOTER KARSIŞI NO:21 KAT:2 DAİRE:2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0212 570 0034 ( Pbx ) FAX: 0212 571 0020
E-Mail : info@ayed.com.tr - Web www.bulgaristanegitim.org
Yurtdışı Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Makedonya Üniversitesi/a> Makedonya Üniversiteleri Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Malta Dil Okulları Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Üniversitesi Bulgaristan Üniversiteleri Bulgaristan Üniversitesi Makedonya Üniversitesi