Duyurular

 Referanslarımız

Anket

Bulgaristanda Hangi Sehirde Okumak İstersiniz ?
 
 

Diğer Anketler

 
Bulgaristan Tıp Eğitim

Bulgaristan Tıp Eğitim


Bulgaristan Tıp Eğitim

 

İdealiniz, Bulgaristan Üniversiteleri’nde Tıp , Diş Hekimliği, Eczacılık ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerini okumaksa, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ideallerinize çok yakınsınız. Bulgaristanda sınavsız, YÖK tanınırlığı olan bir üniversite eğitimi alabilir,  eylül ayında üniversiteli olabilirsiniz!

 

Gelecekte doktor , diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var, Bulgaristan tıp eğitim ile LYS  sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın tıp eğitim’I alabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği biz size veriyoruz! Dilerseniz hemen işlemlerinize başlayarak Eylül ayında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık , Fizyoterapi ve Halk Sağlığı bölümlerinde eğitime başlayabilirsiniz...

 

 

Bulgaristan Tıp Okumak

 

Bulgaristan’da Tıp Okumak İçin Lise Mezunu Olmanız Yeterli ! Bulgaristanda Tıp Okumak İçin, Alan Ayrımı ve Taban Puanları Uygulaması da Yoktur. Bulgaristan tıp fakültesi geleceklerin doktorlarını bekliyor…

 

Bulgaristanda Tıp Eğitimi Aldığınızda Avantajlarınız nelerdir?


1.    İdeallerinize ulaşmak sizin elinize olacak. Sınav engelleri yüzünden istemediğiniz bir hayatı yaşamak zorunda değilsiniz. Bulgaristanda Tıp Eğitimi alarak ideallerinize kavuşabilirsiniz.

2.    Uluslararası bir ortamda tıp eğitimi alıp, yaşayacak, İngilizcenizi aktif olarak kullanacaksınız.

3.    Şu andaki ile aynı hatta daha az para harcayarak Bulgaristanda tıp eğitimi almış olacaksınız.


Bulgaristan Üniversiteleri Tıp Ücretleri

 

Bulgaristan Üniversiteleri’nde en çok tercih edilen Fakülte’lerden biri de Tıp Fakültesi’dir. Her sene yüzlerce öğrenci günümüzün en prestijli mesleklerinden biri olan ‘Tıp Doktoru’ olmak için bulgaristan üniversiteleri’ne akın etmektedirler.

Bulgaristan üniversiteleri Tıp ücretleri 4650-8000 Euro arasında değişmektedir. Tıp Fakültesi Ücretleri Bulgarca veya İngilizce olarak değişkenlik göstermektedir. Bulgaristan’da Tıp fakültesi 6 üniversitede bulunmaktadır.

 

Bulgaristan Tıp Eğitimi Denklik

 

Bulgaristan Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Bulgaristan Tıp Fakültesi’de aynı şekilde YÖK’ün tanıdığı fakülteler listesindedir. Bulgaristan tıp eğitimi denklik, sorgulaması YÖK’e başvurularak öğrenilebilir. Bulgaristanda Tıp fakültesi denklik bulunmaktadır.


 

Bulgaristan Tıp Fakültesi Puanları

 

Bulgaristan Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Bulgaristan Tıp Fakültesi taban puanları yoktur. Lise Mezunu olmak yeterlidir.

 

Bulgaristanda Tıp Eğitimi 


Bulgaristan’da tıp, diş hekimliği, eczacılık alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri setinasyonlardan biri olan Bulgaristan aynı zamanda günümüz koşullarında en aktif ve hızla gelişen ülkelerinden biridir. Sofya, Plovdiv ve Stara Zagora  Bulgaristan’nın en önemli eğitim şehirleridir. Tıp için lisans eğitimi 6 yıl olup, üniversitelerin yıllık ortalama ücreti 4650 - 8000 Euro civarındadır. Bulgaristan’da bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için aylık yaklaşık 300 Euro civarında masrafı olmaktadır. 

 

Kimler Bulgaristanda Tıp eğitimi almak için uygundur?


Yurtdışında Tıp, diş hekimliği ya da eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce mutlaka kendinizi ve yeterliliklerinizi doğru biçimde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim danışmanları sizin hakkınızda detaylı bir analiz yaparak, hangi üniversite ve bölümler için uygun olduğunuz ve nasıl başarılı olabileceğiniz hakkında profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu danışmanlık hizmetini almadan karar vermemelisiniz.


Sofya Tıp Üniversitesi

 
Dünya üzerinden en k
ıymetli şey hayattır. Vazifeler içinde en kıymetli ve önemlisi hayata hizmettir. Kıymet noktasında en ehemmiyetli hayat insan hayatıdır. Meslekler içinde insan hayatın devamına ve yaşamasına hizmet edilebilecek en güzel yapılabilecek meslek doktorluk mesleğidir. Bu sebeple dünya üzerinde en kutsi meslek doktorluk mesleğidir. Bu mesleğe insan üniversitelerde yetiştiren fakülte ise tıp fakültesidir. Bu tıp fakültesinin olması toplum ve ülke için çok ehemmiyetlidir. Bir ülkede doktor yetişmemesi demek o ülke için sağlık hizmetlerinin ve insan hayatının ne kadar tehlikede olduğunu gösterir. Doktor yetiştirmeyen ülkeler buna bir delildir. 
 
Ülkemizde bakt
ığımızda kazalar, yaralanmalar, ölüme sebebiyet verebilecek ağır hastalıklar ve salgın hastalıklar gibi birçok insan hayatını tehdit eden böyle musibetlerin olması tıp fakültelerinin ve doktorluk mesleğinin ne kadar ehemmiyetli olduğunu göstermektedir. 


Doktorluk mesle
ği bir ülkenin olmazsa olmazıdır. Eğer bir ülkede doktor yetiştirilemiyorsa o ülke büyük bir sorunla karşı karşıyadır demektir. Bu ehemmiyetli sorunu ancak üniversitede tıp fakülteleri açarak vedoktor yetiştirerek aşılabilir. Her ülke devletleri bunun üzerinde ciddiyetle durması gerekmektedir. 


Her ülkede oldu
ğu gibi ülkemizde ise popüleritesini kaybetmeyen mesleklerin başında doktorluk gelir. Dünya nüfusu istatistiklere göre doğanların sayısı ölenlerin sayısından çıkarıldığında saniyede 3 kişi artmaktadırİnsan sayısının artması, toplumumuzda yenilen yiyeceklerin hormonlu, katkı maddelerin fazla olması ve gıda üretiminde insan hayatına zarar verecek şekilde üretilmesinden dolayı birçok hastalık ortaya çıkmıştır. 
 
Ülkemizde t
ıp fakültesine girmek çok zor olduğu ve puanların fazla olmasından tıp fakültesinde okumak isteyenler için yurtdışında ucuz, sınavsız ve YÖK denkliği olan bir ülkede okumak yolu açılmıştır.Ülkemizde maddi noktadan da çok pahalı bir okuldur.  

 

Sofya Tıp Üniversitesi, Plovdiv Tıp Üniversitesi , Trakya Üniversitesi, Pleven Tıp Üniversitesi, Varna Tıp Üniversitesi, Sofya Üniversitesi , Tıp fakülteleri ve diğer nice bölümler için sizleri bekliyor.!

 

 

Bulgaristan Üniversiteleri Tıp Fakültesi Ücretleri

Bulgaristan Üniversiteleri’nde en çok tercih edilen Fakülte’lerden biri de Tıp Fakültesi’dir. Her sene yüzlerce öğrenci günümüzün en prestijli mesleklerinden biri olan ‘Tıp Doktoru’ olmak için bulgaristan üniversiteleri’ne akın etmektedirler.

Bulgaristan üniversiteleri Tıp ücretleri 4650-8000 Euro arasında değişmektedir. Tıp Fakültesi Ücretleri Bulgarca veya İngilizce olarak değişkenlik göstermektedir. Bulgaristan’da Tıp fakültesi 6 üniversitede bulunmaktadır. Bulgaristan Üniversiteleri’nden Tıp eğitimi veren üniversiteler şunlardır;

Sofya Tıp Akademisi

Sofya Üniversitesi

Plovdiv Tıp Üniversitesi

Stara Zagora Trakya Üniversitesi

Pleven Tıp Üniversitesi

Varna Tıp Üniversitesi


Diğer Seçeneklerimiz İçin  TIKLAYINIZ


 


     Hit : 26716


Bulgaristan Eğitim Danışmanlığı Türkiye Temsilciliği
İSTANBUL CAD.12.NOTER KARSIŞI NO:21 KAT:2 DAİRE:2 BAKIRKÖY / İSTANBUL
Tel: 0212 570 0034 ( Pbx ) FAX: 0212 571 0020
E-Mail : info@ayed.com.tr - Web www.bulgaristanegitim.org
Yurtdışı Eğitim Bulgaristan Üniversiteleri Makedonya Üniversitesi/a> Makedonya Üniversiteleri Makedonya Avrupa Üniversitesi Makedonya Avrupa Üniversitesi Malta Dil Okulları Saraybosna Üniversitesi Saraybosna Üniversitesi Makedonya Üniversitesi Bulgaristan Üniversiteleri Bulgaristan Üniversitesi Makedonya Üniversitesi